Par sacensībām

Sens (nu jau piecus gadus) rīdzinieku tautas ticējums vēsta: ja agrā rudens rītā nogulēsi rogainingu, raudāsi līdz pavasarim. 10.novembrī rogainings griezīsies ap to pašu asi, ap kuru griezusies mūsu zemes vēsture 100 un vairāk gadu senā vēsturē - Daugavu.

Starta šāviens plkst. 11:00 atskanēs Lucavsalā, un turpmāko 2-6 stundu laikā naskākie un izturīgākie paspēs pārķemmēt vēl 3 Daugavas salas un šķērsot 4 Daugavas tiltus. Šoreiz pavērsīsim savu kompasu dienvidu virzienā, cik tālu Rīgas rogainings vēl līdz šim nav aizsniedzies. Kazi - varbūt Dienvidrīgā būs par kādu grādu siltāks!? Pirmoreiz ieskriesim arī Vecrīgas šķērsieliņās, strupceļos un galerijās, ņemsim tur klīstošos mākslas snobus pie rokas un rādīsim tiem sezonas lielāko gleznu izstādi, kuru radījis mūsu zemes izcilākais gleznotājs vārdā Rudens.

programma

09:00 Sākas reģistrācija un karšu dalīšana
11:00 Starts 6h un 4h rogainingam
12:00 Starts 2h distancei, pastaigai, skrējienam
14:00 Kontrollaiks 2h distancei, skrējienam
14:30 Apbalvošana 2h distancei, skrējienam
15:00 Kontrollaika beigas 4h distancei
15:30 Apbalvošana 4h distancei
17:00 Kontrollaika beigas 6h distancei
17:30 Apbalvošana 6h distancei

SACENSĪBU Centrs un apvidus

Sacensību centrs atradīsies Lucavsalā, Rīgā. Izmantojot Goolge karti, saņesiet norādes gan kā nokļūt ar auto, gan arī sabiedrikso transportu. Ikona ar mājiņu norāda uz sacensību centru, ar auto - uz autostavvietu.

Sacensību centrā tiks nodrošinātas tualetes, mantu glabātuve, ģērbtuves, reģistrācija, karšu saņemšana, pirmā medicīniskā palīdzība, apbalvošana. Dalībniekiem būs iespēja iegādāties Isostar enerģijas dzērienus, želejas un batoniņus, kā arī citas lietas sacensību atbalstītāju teltīs. 

Sacensību kartes dalībnieki saņem sacensību rītā reģistrējoties reģistrācijas teltī. Kartes būs mitrumizturīgas, bet katrs dalībnieks pats ir atbildīgs par kartes saglabāšanu mitruma apstākļos. Kartes mērogs ir 1:20 000 jeb 1cm = 200m dabā. Provizoriskā sacensību teritorija ir attēlota zemāk interaktīvajā kartē ar sarkanu līnīju.

KĀ JĀVEIC ROGAININGA DISTANCE?

Tā kā sacensību laikā ceļu satiksme Rīgas pilsētā netiek slēgta, visiem dalībniekiem ir pienākums sacensību laikā ievērot Ceļu satiksmes noteikumus, būt īpaši piesardzīgiem, šķērsojot ielas, pie luksoforiem. Atrodot kontrolpunktu, visiem komandas dalībniekiem punktā jāatzīmējas – jāsagaida SI stacijas signāls.  Lai komandai ieskaitītu kontrolpunktu, visiem komandas dalībniekiem tajā jāatzīmējas 1 minūtes ietvaros.

Ņemiet vērā, ka, atzīmējoties, tiek ņemta vērā pirmā atzīme. Ja būsiet pieskrējies pie KP un atzīmējies un komandas biedrs pieskries vēlāk kā pēc 1 minūtes, šis KP netiks ieskaitīts. Komandai jāatzīmējas finiša kontrolpunktā līdz izvēlētās distances kontrollaika beigām.

Pēc kontrollaika beigām apmeklētie kontrolpunkti netiks skaitīti. Par katru kavēto minūti pēc kontrollaika no savākto punktu skaita tiks noņemts 1 punkts. Ja komanda kavēs vairāk kā 30 minūtes, netiks ieskaitīts neviens punkts. Finišā komandai obligāti jānodod tiesnesim SI kartes un cits nomātais ekipējums, ja tāds ir.

Rezultāti komandām būs redzami elektroniski uz ekrāna sacensību centrā, pieejami arī mājas lapā, ko varēs apskatīt no mobilajiem tālruņiem. 

KĀ JĀVEIC SKRĒJIENA DISTANCE?

Rogaininga skrējiens ir ~7-10km gara distance rogaininga ietvaros - dabā nemarķēts maršruts rogaininga kartē, ko dalībnieki veic individuāli orientējoties - skrienot, ejot vai nūjojot un pa ceļam atzīmējoties nepieciešamajos kontrolpunktos. Rogaininga karte ir viegli lasāma un saprotama arī iesācējiem. Rogaininga laikā satiksme netiek apturēta, un dalībnieku pienākums, apmeklējot distances kontrolpunktus, ir ievērot Ceļu satiksmes noteikumus. Sacensībās uzvar dalībnieks, kurš distanci veicis visātrāk un apmeklējis visus nepieciešamos kontrolpunktus. Sacensību kontrollaiks ir 2 stundas, un dalībniekam jāatzīmējas finiša kontrolpunktā līdz kontrollaika beigām. Pēc kontrollaika beigām apmeklētie kontrolpunkti netiks skaitīti. Finišā obligāti jānodod tiesnesim SI karte, lai būtu iespējams reģistrēt skrējiena rezultātu. Rezultāti būs redzami elektroniski uz ekrāna sacensību centrā, kā arī vienlaicīgi būs pieejami arī sacensību mājas lapā. 

Sacensību rītā reģistrācijā dalībnieki saņems rogaininga kartes, kur būs attēlots sacensību skriešanas maršruts ar kontrolpunktiem, kuros jāatzīmējas skrējiena gaitā. Kontrolpunkti jāapmeklē jebkādā secībā. Ja dalībniekam finišā iztrūkst kāds kontrolpunkts, dalībnieks rezultātos ierindojas pēc dalībniekiem, kuri ir atzīmējušies visos nepieciešamajos kontrolpunktos. 

IZMAIŅAS KOMANDAS PIETEIKUMĀ

Kapteinis var mainīt komandas sastāvu, nosūtot informāciju organizatoriem uz e-pastu xrace@xrace.lv. Līdz sacensību nedēļai iesūtītās izmaiņas tiks veiktas bez maksas. Sacensību nedēļā, tajā skaitā sacensību dienā, par distances, komandas nosaukuma vai dalībnieka maiņu papildus jāmaksā 5 EUR. Sacensību dienā visas izmaiņas var veikt Reģistrācijas un Info teltī. Dalībnieka dzēšana no komandas vai komandas atteikšanās no starta ir bez papildus maksas.

NUMURU IZŅEMŠANAS KĀRTĪBA    

Visiem komandas dalībniekiem jādodas uz reģistratūru izņemt dalībnieku numurus, jānosauc komandas nosaukums un jāparakstās reģistrācijas protokolā par numuru saņemšanu. Komandas kapteinis nevar parakstīties citu dalībnieku vietā. Komandas aploksnē atradīsies numuri, saspraudes, SI kartes (identi), aproce SI kartes piestiprināšanai ap roku, kā arī dažādi speciālie piedāvājumi no atbalstītājiem. Komandām, kas īrē kompasus, tie tiks izsniegti kopā ar aploksnēm.

EKIPĒJUMS DISTANCĒ

Iesakām izvēlēties siltu, sportisku apģērbu, cepuri, cimdus un ērtus apavus, kuros varat staigāt gan pa pilsētu, gan arī mežu. Katrai komandai obligāts ekipējums ir uzlādēts mobilais telefons ar ievadītiem organizatoru telefonu numuriem, kas atrodas uz sacensību kartes. Ieteicamais ekipējums distancē visām komandām ir marķieris, ko izmantot distances plānošanā, lai sazīmētu komandas maršrutu, kompass ar grādu iedaļām, lineāls, pulkstenis, enerģētiska pārtika un dzēriens.