Par sacensībām

Sens (nu jau piecus gadus) rīdzinieku tautas ticējums vēsta: ja agrā rudens rītā nogulēsi rogainingu, raudāsi līdz pavasarim. 10.novembrī rogainings griezīsies ap to pašu asi, ap kuru griezusies mūsu zemes vēsture 100 un vairāk gadu senā vēsturē - Daugavu.

Starta šāviens plkst. 11:00 atskanēs Lucavsalā, un turpmāko 2-6 stundu laikā naskākie un izturīgākie paspēs pārķemmēt vēl 3 Daugavas salas un šķērsot 4 Daugavas tiltus. Šoreiz pavērsīsim savu kompasu dienvidu virzienā, cik tālu Rīgas rogainings vēl līdz šim nav aizsniedzies. Kazi - varbūt Dienvidrīgā būs par kādu grādu siltāks!? Pirmoreiz ieskriesim arī Vecrīgas šķērsieliņās, strupceļos un galerijās, ņemsim tur klīstošos mākslas snobus pie rokas un rādīsim tiem sezonas lielāko gleznu izstādi, kuru radījis mūsu zemes izcilākais gleznotājs vārdā Rudens.

Tiem, kas piedalījās šī gada pavasara rogainingā un ir pieteikušies uz rudens rogainingu, būs iespēja finišā saņemt otru pusi medaļas! Kas, protams, ir veltīta mūsu Valsts lielajai jubilejai. Šādu medaļu saņems pilnīgi visi sacensību dalībnieki - gan skrējēji, gan bērni, gan rogaininga distances veicēji.

programma un sacensību centrs

09:00 Sākas reģistrācija un karšu dalīšana
11:00 Starts 6h un 4h rogainingam
12:00 Starts 2h distancei, pastaigai, skrējienam
14:00 Kontrollaiks 2h distancei, skrējienam
14:30 Apbalvošana 2h distancei, skrējienam
15:00 Kontrollaika beigas 4h distancei
15:30 Apbalvošana 4h distancei
17:00 Kontrollaika beigas 6h distancei
17:30 Apbalvošana 6h distancei

Sacensību centrs atradīsies Lucavsalā, Rīgā. Izmantojot Google karti, saņemsiet norādes gan kā nokļūt ar auto, gan arī sabiedrisko transportu. Ikona ar mājiņu norāda uz sacensību centru, ar auto - uz autostāvvietu.

Sacensību centrā tiks nodrošinātas tualetes, mantu glabātuve, ģērbtuves, reģistrācija, karšu saņemšana, pirmā medicīniskā palīdzība, apbalvošana. Dalībniekiem būs iespēja iegādāties Isostar enerģijas dzērienus, želejas un batoniņus, kā arī citas lietas sacensību atbalstītāju teltīs. 

Sacensību kartes dalībnieki saņem sacensību rītā reģistrējoties reģistrācijas teltī. Kartes būs mitrumizturīgas, bet katrs dalībnieks pats ir atbildīgs par kartes saglabāšanu mitruma apstākļos. Kartes mērogs ir 1:20 000 jeb 1cm = 200m dabā. Provizoriskā sacensību teritorija ir attēlota zemāk interaktīvajā kartē ar sarkanu līniju.

Shēmā ir norādīts, kā nokļūt uz sacensību centru ar auto - kur novietot auto un pēc tam doties tālāk ar kājām uz sacensību centru.

KĀ JĀVEIC ROGAININGA DISTANCE?

Tā kā sacensību laikā ceļu satiksme Rīgas pilsētā netiek slēgta, visiem dalībniekiem ir pienākums sacensību laikā ievērot Ceļu satiksmes noteikumus, būt īpaši piesardzīgiem, šķērsojot ielas, pie luksoforiem. Atrodot kontrolpunktu, visiem komandas dalībniekiem punktā jāatzīmējas – jāsagaida SI stacijas signāls.  Lai komandai ieskaitītu kontrolpunktu, visiem komandas dalībniekiem tajā jāatzīmējas 1 minūtes ietvaros.

Ņemiet vērā, ka, atzīmējoties, tiek ņemta vērā pirmā atzīme. Ja būsiet pieskrējies pie KP un atzīmējies un komandas biedrs pieskries vēlāk kā pēc 1 minūtes, šis KP netiks ieskaitīts. Komandai jāatzīmējas finiša kontrolpunktā līdz izvēlētās distances kontrollaika beigām.

Pēc kontrollaika beigām apmeklētie kontrolpunkti netiks skaitīti. Par katru kavēto minūti pēc kontrollaika no savākto punktu skaita tiks noņemts 1 punkts. Ja komanda kavēs vairāk kā 30 minūtes, netiks ieskaitīts neviens punkts. Finišā komandai obligāti jānodod tiesnesim SI kartes un cits nomātais ekipējums, ja tāds ir.

Rezultāti komandām būs redzami elektroniski uz ekrāna sacensību centrā, pieejami arī mājas lapā, ko varēs apskatīt no mobilajiem tālruņiem. 

SIAC AIR - BEZKONTAKTU ATZĪMĒŠANĀS ČIPI = MAZĀK RINDU

Arī rudens rogainingā tiks izmantoti bezkontaktu atzīmēšanās čipi. Ja pagājušās sacensībās čips bija jāievieto stacijā, tad šoreiz tas būs tikai jāpietuvina stacijai. Jau, apmēram, 50cm attālumā jūs savā čipā uz rokas sadzirdēsiet pīkstienu un gaismas signālu, kas nozīmēs, ka atzīmēšanās ir veiksmīga. Tie kas iemanījušies, tie skrienot garām novicina roku gar staciju un tad pieliek roku ar čipu pie auss un pārliecinās ka dzird pīkstienus. Čips reaģē zibenīgi, tāpēc, arī ātri skrienot garām stacijai, tas reģistrēs rezultātu (izņemot ja būsiet pirmais pie stacijas - tad gan čips jāievieto stacijā). 

Gadījumā ja nedzirdat pīkstienu čipā, tad čips ir jāievieto stacijā un jāsagaida signāls no stacijas. Tas var notikt ļoti retos gadījumos, kā arī tad, ja esat pats pirmais pie stacijas. Stacija pēc uzlikšanas būs "iemigusi" un pirmajam viņa ir jāpamodina. Tai ir jābūt labai sajūtai, kad pieskrienot pie stacijas tu uzzini, ka esi pirmais un "pamodini" viņu visiem pārējiem dalībniekiem.

Čips ir jāaktivizē aktivizēšanas koridorā, kas atrodas ejot starta zonā. Ja arī čips nebūs aktivizēts, rezultāts tiek fiksēts ar čipa ievietošanu stacijā - rezultāts no tā nemainās, vienīgi atzīmēties nevar no attāluma. Aktivizēšanas stacijas būs arī sacensību centrā.

Uz kartes būs norādīts staciju skaits kontrolpunktā. Tādējādi aicinām sākumā doties uz tām vietām, kur atzīmēšanās staciju skaits ir lielāks un rindas mazākas. Ticam, ka ar jaunajiem SIAC AIR bezkontaktu čipiem rindu tikpat kā nebūs. Apzīmējums būs šāds:

Zemāk norādīts kā uz rokas piestiprināt SIAC čipu un kā atzīmēties.

KĀ JĀVEIC SKRĒJIENA DISTANCE?

Rogaininga skrējiens ir ~7-10km gara distance rogaininga ietvaros - dabā nemarķēts maršruts rogaininga kartē, ko dalībnieki veic individuāli orientējoties - skrienot, ejot vai nūjojot un pa ceļam atzīmējoties nepieciešamajos kontrolpunktos. Rogaininga karte ir viegli lasāma un saprotama arī iesācējiem. Rogaininga laikā satiksme netiek apturēta, un dalībnieku pienākums, apmeklējot distances kontrolpunktus, ir ievērot Ceļu satiksmes noteikumus. Sacensībās uzvar dalībnieks, kurš distanci veicis visātrāk un apmeklējis visus nepieciešamos kontrolpunktus. Sacensību kontrollaiks ir 2 stundas, un dalībniekam jāatzīmējas finiša kontrolpunktā līdz kontrollaika beigām. Pēc kontrollaika beigām apmeklētie kontrolpunkti netiks skaitīti. Finišā obligāti jānodod tiesnesim SI karte, lai būtu iespējams reģistrēt skrējiena rezultātu. Rezultāti būs redzami elektroniski uz ekrāna sacensību centrā, kā arī vienlaicīgi būs pieejami arī sacensību mājas lapā. 

Sacensību rītā reģistrācijā dalībnieki saņems rogaininga kartes, kur būs attēlots sacensību skriešanas maršruts ar kontrolpunktiem, kuros jāatzīmējas skrējiena gaitā. Kontrolpunkti jāapmeklē jebkādā secībā. Ja dalībniekam finišā iztrūkst kāds kontrolpunkts, dalībnieks rezultātos ierindojas pēc dalībniekiem, kuri ir atzīmējušies visos nepieciešamajos kontrolpunktos. 

DALĪBAS MAKSAS UN IZMAIŅAS KOMANDAS PIETEIKUMĀ

Komandas sacensībām var pieteikties, aizpildot pieteikuma anketu www.rigasrogainings.lv. Pieteikšanās sacensībām mājaslapā notiek līdz 2018.gada 8.novembrim (ieskaitot). Sacensību nedēļā mājaslapā iespējams norēķināties tikai ar karti. 

Dalības maksa vienam komandas dalībniekam 6h un 4h rogainingam:

Vecuma grupa 27.03. - 30.04. 01.05. - 31.07. 01.08. - 04.11.  05.11. - 10.11.
Bērni līdz 12 gadiem Bez maksas Bez maksas Bez maksas 5
Jaunieši no 12-18 gadiem 7 10 13 20
Seniori no 62 gadiem 7 10 13 20
Pieaugušie 12 17 22 30

Dalības maksa vienam komandas dalībniekam 2h rogainingam un Rogaininga skrējienam:

Vecuma grupa 27.03. - 30.04. 01.05. - 31.07. 01.08. - 04.11. 05.11. - 10.11.
Bērni līdz 12 gadiem Bez maksas Bez maksas Bez maksas 5
Jaunieši no 12-18 gadiem 5 7 9 15
Seniori no 62 gadiem 5 7 9 15
Pieaugušie 10 14 18 25

Dalības maksā ietilpst medaļa katram finišētājam, sacensību SI atzīmēšanās čipi (izņemot dalībniekus, kas vēl nav sasnieguši 5 gadu vecumu) 2 EUR vērtībā, kartes izgatavošana, aproces, dalībnieka numurs, saspraudes, mantu glabātuve, rezultātu fiksēšanas iekārtas un rezultātu apstrāde, dzēriena un enerģijas paka finišā, medicīniskā palīdzība, uzvarētāju balvas un citi organizatoriski izdevumi. Sacensību centrā varēs iegādāties ISOSTAR enerģijas dzērienus, želejas un batoniņus.

Kapteinis var mainīt komandas sastāvu, nosūtot informāciju organizatoriem uz e-pastu xrace@xrace.lv. Līdz sacensību nedēļai iesūtītās izmaiņas tiks veiktas bez maksas. Sacensību nedēļā, tajā skaitā sacensību dienā, par distances, komandas nosaukuma vai dalībnieka maiņu papildus jāmaksā 5 EUR. Sacensību dienā visas izmaiņas var veikt Reģistrācijas un Info teltī. Dalībnieka dzēšana no komandas vai komandas atteikšanās no starta ir bez papildus maksas.

NUMURU IZŅEMŠANAS KĀRTĪBA    

Vienam komandas dalībniekiem jādodas uz reģistratūru izņemt dalībnieku numurus, jānosauc komandas nosaukums un jāparakstās reģistrācijas protokolā par starta pakas saņemšanu un ar ko apliecina, ka uzņemas turpmāko atbildību par SI karšu (identu) un īrētā ekipējuma nodošanu nebojātu pēc finiša. Komandas aploksnē atradīsies numuri, saspraudes, SI kartes (identi), aproce SI kartes piestiprināšanai ap roku, kā arī dažādi speciālie piedāvājumi no atbalstītājiem. Komandām, kas īrē kompasus, tie tiks izsniegti kopā ar aploksnēm.

EKIPĒJUMS DISTANCĒ

Iesakām izvēlēties siltu, sportisku apģērbu, cepuri, cimdus un ērtus apavus, kuros varat staigāt gan pa pilsētu, gan arī mežu. Katrai komandai obligāts ekipējums ir uzlādēts mobilais telefons ar ievadītiem organizatoru telefonu numuriem, kas atrodas uz sacensību kartes. Ieteicamais ekipējums distancē visām komandām ir marķieris, ko izmantot distances plānošanā, lai sazīmētu komandas maršrutu, kompass ar grādu iedaļām, lineāls, pulkstenis, enerģētiska pārtika un dzēriens. 

GPS sekošana

GPS sekošana ir atgriezusies Rīgas rogainingā. Sadarbībā ar Sportrec (http://www.sportrec.eu) Rīgas rogainingā tiks nodrošināta GPS sekošanas tiešraide. Tas nozīmē to, ka arī mājās palicēji un līdzjutēji varēs sekot jūsu gaitām sacensībās. Saite uz tiešraidi ir šī - http://sportrec.navirec.com/ui/#1dr4160 
Reģistrēties savam GPS var mājas lapā reģistrējot komandu, vai arī rakstot uz rogainings@xrace.lv. Cena 5 EUR no komandas.

 

 

SACENSĪBU KARTE un kontrolpunktu atrašanās vietas

Karte, tāpat kā pati Rīga, šoreiz sanākusi ļoti smalka, tikai tiešā nozīmē. Bet pirms uztraukties par nespēju tajā saskatīt visus galvaspilsētas piedāvātos smalkumus, iztēlojieties, ka karte drukātā veidā būs lielāka (ekrānā pie mēroga bultiņas pielieciet galda lineālu) un vairāk nekā 3 reizes smalkāka nekā jūsu monitors. Lai palīdzētu savai iztēlei, palieliniet karti, līdz tā kļūst graudaina - tik arī varēsiet saskatīt uz papīra. Kartes tapšanā esam piedalījušies ne tikai mēs, bet arī simtiem OpenStreetMaps.org lietotāju milzīgā platībā, kuru dažiem cilvēkiem nav iespējams visu pārbaudīt. Tāpēc apskatīsim šo kartes fragmentu un izskaidrosim, kā mēs to zīmējām.

Oranžie ir labi skrienami klajumi (šajā gadījumā: parks). Gaišdzeltenie ir grūtāk skrienami klajumi (piemēram: pļavas), bet visā teritorijā to izmantojām kā fonu arī līdz galam neizstaigātās vietās, kur nebija labi skrienamu parku (oranžā krāsā), asfaltētu stāvlaukumu (brūnā), mežu (baltā), krūmāju (koši zaļā) dzīvojamo zonu (olīvzaļā). Savukārt olīvzaļo šoreiz automātiski neuzskatīsim par aizliegto teritoriju, jo ar to apzīmēta gan brīvi pieejami daudzstāvu dzīvokļu masīva pagalmi (kartes fragmenta kreisajā malā), gan savrupmāju dārzi (kartes kreisajā malā), kas parasti ir nožogoti un nepieejami. Ēkas bez olīvzaļā iekrāsojuma visapkārt ir sabiedrībai pieejamas ēkas, piemēram: iestādes un veikali. Daudzstāvu mājas un savrupmājām kartē viegli atšķiramas, bet ja kartē vēl lielākas ēkas ar mūri visapkārt, tad tās parasti ir industriālās teritorijas ar divkājainiem suņiem.

Žogus, kas varētu gadīties pa ceļam starp kontrolpunktiem, centāmies iezīmēt, bet agresīvus suņus un trakus saimniekus gan saglabāsim jums kā pārsteigumu. Ja žogā iezīmēti vārti, tas nozīmē, ka tajā uzturēties atļauts. Turklāt daži kontrolpunkti tīšuprāt novietoti nožogotās teritorijās, kur dalībnieku pārvietošanos atļāvuši to īpašnieki. Visus žogus, mūrus un slēgtās teritorijas iekrāsojām violeta krāsā, bet puscaurspīdīgus (fons var violetu krāsu atšķaidīt), lai nesajauktos ar melnajām takām un pievērstu dalībnieku uzmanību, ka tālāk tikt neizdosies.  

Reljefs iegūts no lidmašīnas, skenējot zemes virsmu ar lāzeri. Tomēr paši nelidojām, to mūsu vietā veica Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra, bet lāzerpunktus interpretēja Latvijas Valsts meži. Ja kartē redzi 2 brūnas augstumlīknes blakus, viena dabā atradīsies par 2 metriem augstāk nekā otra. Un ja kalna nogāzē ir 5 augstumlīknes, cik metru augsts būs kalna nogāze? Nepareizi - 8 metrus!

Lai būtu vieglāk noorientēt kompasu, pāri visai kartei sazīmētas magnētisko ziemeļu līnijas (kam jāsakrīt ar kompasa ziemeļu bultu). Šīs līnijas izvietotas ik pa 5 centimetriem jeb 1 kilometram dabā.

Ar sarkanu atzīmēti ieteicamie šķērsojumi pāri lielākajām ielām, šosejām, dzelzceļiem un ūdenstecēm, kurus iesakām izmantot dalībniekiem. Neiesakām šķērsot šosejas citās vietās, jo tad var nākties gaidīt pat 10 minūtes, iekams automašīnu plūsmā parādīsies kāda sprauga.

"Pārvaramas" ūdensteces zīmētas kā zilas šaura strīpiņas bez biezuma (kartes 2.fragmenta kreisajā malā) , savukārt "nepārvaramos" izzīmējām pilnā platumā (labajā malā). Rogainistu valodā "pārvarams" nozīmē - pārlecams vai pārbrienams līdz apsekotāja celim, ja dziļumu testējāt tieši tajā pašā vietā un laikā. Savukārt "nepārvarams" nozīmē - būs jānoslēdz peldēšanas sezona. Nepārvaramiem grāvjiem atzīmētas šķērsošanas vietas mūsu prognozētajos dalībnieku maršrutos. Visus kontrolpunktus iespējams sasniegt sausām kājām, ja vien neizvēlēsieties vistaisnāko maršrutu.

Tā kā mums pašiem patīk minēšanas spēles, tad visus zināmos ielu un mikrorajonu nosaukumus no kartes izdzēsām, toties pirms sacensību dienas tāpat kā pavasarī pievienosim dažus nosaukumus, kurus tāpat neviens nav dzirdējis, bet kur vērts atgriezties un apskatīt arī pēc sacensībām.

Nr. Kontrolpunkta atrašanās vieta / Checkpoint location Nr. Kontrolpunkta atrašanās vieta / Checkpoint location
20 Takas līkums Z krastā / Path curve on N bank 45 Z ēkas D gals / S end of N building
21 Taku krustojums / Junction of paths 46 Klajuma ZA gals / NE end of open area
22 Kokaudzes Z gals / N end of tree copse 47 Ēkas R gals / W end of building
23 Izcils koks / Distinct tree 48 Paugura DR nogāze / SW slope of hillock
24 Pussalas R gals / W end of peninsula 49 DA konstrukcija / SE object
25 Deguna R gals / W end of spur  50 Žoga ZR iekšējais stūris / NW inner corner of fence
26 Kokaudzes Z stūris / N corner of tree copse 51 Ēkas ZR stūris / NW corner of building
27 Krūms takas galā / Bush at path end 52 Kokaudzes ZR gals / NW end of tree copse
28 Krasta piestātne / Riverside dock 53 Strauta grīvas Z krasts / N bank of creek mouth
29 DA koks / SE tree 54 Vientuļš koks / Lone tree
30 TC "Motors" D fasādes niša / Niche in S facade 55 Klajuma A stūris / E corner of open area
31 R krūmāja Z puse / N side of W scrub 56 ZA nogāze / NE slope
32 Z koks / N tree 57 ZR ūdenstilpne / NW water body
33 Ēkas R gals / W end of building 58 Strauta izteka / Source of creek
34 Žoga gals / End of fence 59 Lēzens ieloks / Shallow fold
35 Vidējais koks / Middle tree 60 "Garmin" veikals 1.stāvā / Store on ground floor
36 Dambja ZA gals / NE end of embankment 61 Soliņš / Bench
37 Krūma ZA puse / NE side of bush 62 Drupu Z puse / N side of ruins
38 Paugurs / Hillock 63 Virsotne / Top
39 ZR atstatu koks / NW lone tree 64 Klajuma DR stūris / SW corner of open area
40 Deguna D gals / S end of spur 65 Žoga DR iekšējais stūris / SW inner fence corner
41 R deguns / W spur 66 Žogu savienojuma stūris / Fence junction corner
42 Deguna D gals / S end of spur 67 Žoga DA iekšējais stūris / SE inner fence corner
43 Ēkas A iekšējais stūris / E inner corner of house 68 Virsotne / Top
44 Izcila koka DA puse / SE side of distinct tree 69 Klajuma ZA stūris / NE corner of open area
Finišs zem arkas /
Finish under arch