Par sacensībām

Ja vasaras sezonā kopā ar mums būries pa Olaines, Valmieras un Brīvdabas muzeja aizvēsturiskajām kartēm un tādējādi ieguvi doktora grādu kartogrāfijā, tad šoruden atsāksim ar "ābeci" un piedāvāsim precīzāko iespējamo orientēšanās karti.

Runājot par distancēm, tad šoreiz droši ņem līdzi mežā nekad kāju nespērušos kaimiņus un noturiet tur 2 stundas ilgu mājas kopsapulci! Vai ar kolēģiem starp kontrolpunktiem 4 stundās izstrādājiet nākamā gada budžetu! Vai varbūt ar pievilcīgo psihoterapeitu pazūdiet mežā uz visām 6 stundām (neērtus jautājumus sāks uzdot tikai, ja nokavēsiet kontrollaiku ilgāk par pusstundu)! Nabaga bērnus, kuru vecāki bez vēsts pazuduši mežā, uz laiku adoptēs mežžiņi, kas izvedīs viņus divu stundu garā pastaigā pa tuvākajiem kontrolpunktiem, kur varēs ne tikai nopelnīt saldumus, bet arī mūsdienā populārās uzlīmes, ko varēs ielīmēt savā piemiņas diplomā. Bet ja nav vajadzīgs nekāds psihoterapeits, un tu vēlies vienkārši apmeklēt kontrolpunktus, tad viens pats dodies 14 kilometru rogaininga skrējienā un 

Šoruden sāksim orientēties pakāpeniski. Startēsim no labi pazīstamā lielveikala "Alfa", kur laikam katrs kādreiz, meklējot gurķus, iemaldījies autiņbiksīšu nodaļā. Tālāk Biķernieku trases virāžās galva sagrozīsies vai nu uz Šmerļa, vai Juglas mežiem, kas rogaineriem jau labi pazīstami ar savām magnētiskajām anomālijām. Taču, kur vadātājs jūs izvedīs pēc tam, varam tikai minēt. Arī līdzšinējā pieredze Rīgas rogainingos nepalīdzēs, jo šo nostūri tas vēl nebija aizniedzis. Ja Pļavnieku mežos ieraudzīsiet milzu skursteni, tad ziniet, ka atrodaties pie lielākās termoelektrostacijas Latvijā - TEC-2. Ja uzdursieties skaistai muižiņai, tad esat nonākuši Ulbrokā, no kurienes skan Rīgas radiostacija. Ja nonāksiet kādā aizmirstā dzelzceļa stacijā, tad vilciens uz Ērgļiem būs jāgaida ne minūtes vai stundas, bet visu mūžu.

Sacensībās variet izvēlēties kādu no 5 distancēm

Rogaininga pastaiga (2h ~5km) bērniem līdz 12 gadu vecumam (ieskaitot), Rogaininga pastaigas tiek veidotas grupās ar bērniem, kurus pavada sacensību organizatoru nodrošināta pieaugusi persona - Instruktors. Ja Rogaininga pastaigā piedalās bērns, kas jaunāks par 7 gadiem, tad obligāti ir nepieciešama viena vecāka vai aizbildņa klātbūtne, kas pavada bērnu. 

2h rogainings, 4h rogainings un 6h rogainings notiek 2-4 dalībnieku komandās, no kuriem vismaz viens sacensību dienā ir sasniedzis 18 gadu vecumu. Ja komanda sastāv no dalībniekiem līdz 18 gadu vecumam, tad dalībniekiem līdzi jābūt rakstiskai vecāku vai aizbildņu atļaujai, lai piedalītos sacensībās. Atļaujas paraugs atrodams te.

Rogaininga skrējiens ir ~14-16km gara distance rogaininga ietvaros, ko dalībnieki veic individuāli orientējoties - skrienot, ejot vai nūjojot un pa ceļam atzīmējoties nepieciešamajos kontrolpunktos. Kontrolpunkti, kuri ir jāapmeklē, ir norādīti uz kartes, ko dalībnieki saņem reģistrācijā sacensību dienā. Rogaininga skrējiena kontrollaiks ir 4 stundas.

GPS sekošana

Live GPS sekošana ir lieliska iespēja tiešraidē vērot komandu maršrutus un izvēlētās kontrolpunktu apmeklēšnas stratēģijas. Arī pēc sacensībām, dalībniekiem un citiem interesentiem apskatīties, analizēt un salīdzināt maršrutus, dalībnieku noskrietos kilometrus un ātrumu. Reģistrēties savam GPS var mājas lapā reģistrējot komandu, vai arī rakstot uz rogainings@xrace.lv. Cena 5 EUR no komandas. 

Saite uz Rīgas rudens rogainings 2019 tiešraidi ir šī - http://sportrec.navirec.com/ui/#1ecoarr
Saite uz Rīgas vasaras rogainings 2019 tiešraidi ir šī - http://sportrec.navirec.com/ui/#1e9ii90
Saite uz Rīgas pavasara rogainings 2019 tiešraidi ir šī - http://sportrec.navirec.com/ui/#1dvcnb0
Saite uz Rīgas rudens rogainings 2018 tiešraidi ir šī - http://sportrec.navirec.com/ui/#1dr4160 

Sacensību teritorija

Sacensību kartes dalībnieki saņem sacensību rītā reģistrējoties reģistrācijas teltī. Kartes būs mitrumizturīgas, bet katrs dalībnieks pats ir atbildīgs par kartes saglabāšanu mitruma apstākļos. Kartes mērogs ir 1:20 000 jeb 1cm = 200m dabā.

EKIPĒJUMS DISTANCĒ

Iesakām izvēlēties ērtu, sportisku apģērbu un ērtus apavus, kuros varat staigāt gan pa pilsētu, gan arī mežu. Katrai komandai obligāts ekipējums ir uzlādēts mobilais telefons ar ievadītiem organizatoru telefonu numuriem, kas atrodas uz sacensību kartes. Ieteicamais ekipējums distancē visām komandām ir marķieris, ko izmantot distances plānošanā, lai sazīmētu komandas maršrutu, kompass ar grādu iedaļām, lineāls, pulkstenis, enerģētiska pārtika un dzēriens.